Získali jsme prestižní ocenění Volba spotřebitelů 2012 a Volba spotřebitelů 2007
 • FIDE s.r.o. - názory odborníků na menstruační pomůcky apod.


  Novinky v intimní hygieně pro ženy i dospívající dívky

  Při dospívání dívek věnují jejich rodiče pozornost zejména otázkám jejich zdraví a prevenci týkající se rizik spojených se započetím sexuálního života. Narůstá počet rodičů, kteří svým dcerám platí očkování proti rakovině děložního čípku, narůstá počet rodičů, kteří vedou své dospívající dcery k včasné návštěvě gynekologa a užívání antikoncepce, v níž spatřují zejména prevenci nechtěného těhotenství. Tento přístup ukazuje na vyšší liberalitu a otevřenost ve výchově rodičů. O to spíše je s podivem, že je stále mnoho matek, které nevěnují dostatečnou pozornost při výchově dcer dodržování intimní hygieny své dcery, vedení k vhodnému postupu a volbě prostředků v hygieně intimních partií. Mnohdy ani matky jako takové nejdou vhodným příkladem, protože samy nejsou přesně informovány.

  Dívky jsou dnes zvyklé vyhledávat informace pomocí sociálních sítí a řídí se častěji zkušenostmi svých vrstevníků, než zkušenostmi a radami svých rodičů, bohužel tyto zkušenosti nemusí být vždy zdravotně nezávadné a dívkám špatné rady mohou přivodit řadu zdravotních obtíží. Vhodný postup při výchově dospívajících dívek umožňuje především výchovu k prevenci, s čím se mezi vrstevníky dívka nesetká.

  Z hlediska častých obtíží, u nichž se setkáváme u zralých žen, je vhodné začít s včasnou informovaností a péčí o intimní partie již v době dospívání, aby se dostatečně fixovaly vhodné postoje dívek nejen k výběru vhodných prostředků k vlastní hygieně, ale i k pohlavnímu styku, které významně mohou později přispět k redukci výskytu poševních infekcí.

  Nepodceňujte výchovu, předejdete potížím

  Při výchově dcer je velmi důležité upozornit dívky na jeden z nejčastějších gynekologických problémů žen, kterým bývají poševní infekce. Tyto infekce se projevují úporným a nepřestávajícím svěděním v oblasti zevního genitálu a charakteristickým výtokem. Mnohdy se objevuje také bolest při močení a bolest při pohlavním styku, což zvláště mladé dívky přisuzují jiným příčinám. Symptomy se objeví, jakmile dochází ke snížení počtu laktobacilových kultur v poševním prostředí a ke zvýšení jiných druhů bakterií. Příčinou je přemnožení kvasinek, nejčastěji rodu Candida, a bakterií, např. rodu Gardneralla, a tím dojde k narušení rovnováhy poševního prostředí.

  Důležité je dospívajícím děvčatům vysvětlit nejčastější příčiny vzniku těchto obtíží. Kromě užívání antibiotik, mohou jako příčina působit hormonální změny v průběhu menstruačního cyklu, oslabení imunity (s jejímž výskytem se právě u dospívajících setkáváme velmi často), nedostatek spánku (časté ponocování dospívajících), oblíbené koupání v chlorované vodě, nechráněný pohlavní styk, k němuž dochází bohužel velmi často v důsledku rozšířeného používání hormonální antikoncepce (do vaginálního prostředí se dostává sperma, které je zásadité a narušuje přirozené prostředí vaginy) a nevhodný jídelníček (zejména převaha sladkého, coca-cola, slazené limonády apod.)

  Při výchově v oblasti intimního života lze dívky vést velmi brzy k volbě vhodných preventivních opatření před poševními infekcemi, a tím je, kromě eliminace některých výše uvedených zdrojů, pravidelné užívání nově vyvinutých vložek obsahujících laktobacilové mikroorganismy, konkrétně čistou probiotickou kulturu nazývanou Lactobacillus Acidophilus.

  Co jsou ta probiotika?

  Probiotika jsou přátelské bakterie, které udržují přirozenou rovnováhu poševního prostředí. Laktobacily nejenže tvoří významnou součást střevní mikroflóry, ale jsou taktéž nezbytnou složkou vaginální sliznice. Zásadním způsobem se ve vaginální sliznici podílejí na produkci antimikrobiálních látek a na vytváření kyselého pH. Je to zejména kyselé pH, které chrání tuto citlivou sliznici před infekcemi způsobenými jinými bakteriemi a kvasinkami. Kolonizace vaginální sliznice laktobacily je zcela přirozená, pohodlná a díky způsobu dodání bakterií jinou cestou než orální, nepodporuje návyk k užívání jakýchkoliv tablet, což je u této věkové kategorie velmi podstatné.

  PhDr. Markéta Šauerová, Ph.D.


  Probiotické vložky jako úžasný přínos pro každou ženu!

  Probiotické vložky Carin Probiotic považuji za úžasný přínos pro každou ženu, která dbá o čistotu a šetrnou intimní hygienu. Vložky obsahující živé probiotické kultury Lactobacillus acidophilus představují ideální pomůcku nejen pro ženy, které trpí opakovanými vaginálními záněty. Jsem přesvědčena, že tyto vložky jsou vhodným doplňkem rutinní intimní hygieny každé ženy. Laktobacilová kultura je nezbytnou součástí vaginální sliznice a jejich dodání na intimní partie formou přímého kontaktu prostřednictvím denní vložky představuje pohodlnou a komfortní formu aplikace.

  MUDr. Hana Sýkorová
  Praktická lékařka


  Probiotické vložky jako nový standard v hygieně moderní ženy!

  S vaginálními záněty se setkáváme u celé řady pacientek. Vedle klasické léčby považuji za důležitý aspekt prevence správnou intimní hygienu.

  Pravidelné používání probiotických vložek zcela logicky přinaší nový standard v hygieně moderní ženy. Kombinaci menstruační vložky s probiotiky považuji za skvělý nápad a jsem moc ráda, že tento produkt uvedla na trh právě česká firma.

  PharmDr. Lucie Ryšávková
  Lékárnice