Získali jsme prestižní ocenění Volba spotřebitelů 2012 a Volba spotřebitelů 2007
 • Proč kombinace dámské menstruační vložky a laktobacilů?

  Lidský organismus a laktobacily patří neodmyslitelně k sobě. Laktobacily nejenže tvoří významnou součást střevní mikroflóry, ale jsou taktéž nezbytnou složkou vaginální sliznice. Tím se zásadním způsobem podílejí na produkci antimikrobiálních látek a na vytváření kyselého pH. Je to zejména kyselé pH, které brání tuto citlivou sliznici před infekcemi způsobenými jinými bakteriemi a kvasinkami. Pokud z jakéhokoliv důvodu (stres, užívání antibiotik, nošení těsného oblečení, koupání v bazénech apod.) dojde k porušení této křehké poševní rovnováhy, dochází ke vzniku zánětu.

  Jedním z účinných pomocníků, kteří jsou schopni cíleně dodat k postiženým sliznicím účinné posily ve formě zdravých laktobacilů jsou právě dámské vložky Carin, Oasis a Micci ProBiotic ProBiotic. Tyto vložky jsou také vhodné pro pravidelné používání u všech zdravých žen, které chtějí aktivně pečovat o svoji intimní hygienu a dobře znají benefity, které probiotika tělu přinášejí. Neexistuje komfortnější a pohodlnější přístup jak sliznici dodat spoustu přátelských bakterií, než použití hygienické vložky, která je s intimními partiemi v nejtěsnějším kontaktu. Kolonizace vaginální sliznice laktobacily je tak zcela přirozená a troufáme si tvrdit, že i příjemná.

  Omezení nepříjemného zápachu

  Řada žen má obavu z nepříjemného zápachu, který může vzniknout jak při běžném nošení dámských menstruačních vložek, tak zejména při probíhajícím zánětu. Nepříjemné aromatické látky vznikají v důsledku rozkladu krve a výtokové tekutiny, a to zejména působením nežádoucích bakterií. Přátelské probiotické bakterie rodu Lactobacillus omezují množení nežádoucích nebezpečných bakterií a redukují tak nepříjemné rozkladné mechanizmy. Poslední studie poukazují také na použití probiotik při omezení zápachu vzniklého v důsledku pocení. Carin, Oasis a Micci ProBiotic ProBiotic tak přináší přátelská probiotika na ty partie těla, které jsou nejvíce náchylné ke vzniku nepříjemného zápachu. Probiotika tak vítězí nad těmi bakteriemi, které jsou hlavní příčinou vzniku zápachu a současně omezují jejich množení.

  Jak často vložky používat?

  Probiotické vložky Carin, Oasis a Micci ProBiotic ProBiotic jsou určené jak pro pravidelné použití u zdravých žen, které chtějí aktivně pečovat o svoji intimní hygienu, tak pro ženy, které trpí různými vaginálními infekcemi. Vzhledem k velmi zajímavé ceně je lze použít jako účinnější náhradu klasických menstruačních vložek, které nabízejí jen jediný bendit - zachycení menstruační krve nebo výtoku. Doporučujem vložky jako vhodný doplněk k omezení zápachu intimních partií i mimo menstruační periodu.

  Víte, že vaginální infekce:

  • postihne více než 75 % žen?
  • opakovaně trápí až polovinu žen z uvedeného počtu?
  • jsou nejčastěji způsobeny kvasinkami rodu Candida a bakteriemi rodu Gardnerella?
  • lze úspěšně odstranit vhodným podáním laktobacilových kultur, které nastaví rovnováhu poševního prostředí?
  • se vyznačují změnou pH poševního prostředí a právě probiotika jsou schopna pH uvést do zdravé fyziologické rovnováhy?